PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną. Przez całe życie zęby narażone są na szereg szkodliwych czynników, które prowadzą do zmian w strukturze, w budowie i ilości naszego uzębienia. Dlatego też, po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu leczenie protetyczne staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.


Piękny i zdrowy uśmiech to podstawa naszego wyglądu, a wygląd to wskaźnik dbałości o własny wizerunek.

Leczenie protetyczne dotyczyć może każdego, niezależnie od wieku. Nawet pojedyncze braki zębowe, zdarzające się najczęściej u młodszych pacjentów, mogą spowodować bardzo niekorzystne konsekwencje dla całego układu zębowo-szczękowo-twarzowego. Z wiekiem pojawiające się dolegliwości bólowe ze strony stawów skroniowo-żuchwowych, zwiększona ruchomość i przemieszczanie się zębów czy wydłużające się nienaturalnie pojedyncze zęby, są efektem braku w przeszłości odpowiedniego leczenia protetycznego. Obecnie uzupełnienia protetyczne prawie niczym nie różnią się od naturalnego uzębienia. Poza uzupełnianiem brakujących zębów, za pomocą różnych rozwiązań protetycznych/kosmetycznych można odbudować złamane bądź zniszczone korony zębów, zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty trwałych przebarwień. Dzisiejsza protetyka daje nieograniczone wręcz możliwości.

Lekarze Mazowieckiego Centrum Stomatologii, specjaliści w dziedzinie protetyki stomatologicznej, dzięki swojej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu i interdyscyplinarnemu podejściu do pacjenta, proponują najbardziej optymalne rozwiązania protetyczne. Dlatego też, w celu osiągnięcia doskonałego efektu końcowego, leczenie protetyczne poprzedzone jest często leczeniem periodontologicznym, chirurgicznym lub ortodontycznym. W Mazowieckim Centrum Stomatologii wszystkie uzupełnienia protetyczne wykonywane są w oparciu o najnowsze materiały i technologie dostępne na rynku europejskim.

 

PROTEZY ACETALOWE to uzupełnienia protetyczne stanowiące alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych, wykonanych z metalu. Protezy te, wykonane ze specjalnego biokompatybilnego materiału, w trakcie użytkowania nie uwalniają substancji drażniących i toksycznych, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów ze skłonnościami alergicznymi. Pacjent w trakcie użytkowania nie jest narażony na odczucia smaku metalu w ustach i związane z tym dolegliwości. Niska chłonność wilgoci materiału z którego wykonywane są protezy ułatwia utrzymanie higieny i czyszczenie. Podstawową zaletą protez acetalowych są walory estetyczne, gdzie widoczne w tradycyjnych protezach elementy metalowe zastąpiono odpowiednio uformowanymi klamrami z tworzywa, którego kolory dobierane są indywidulanie. Kształt i kolor klamer w protezach acetalowych sprawia, że są one praktycznie niewidoczne w ustach pacjenta. Klamry te są znacznie delikatniejsze i nie niszczą powierzchni szkliwa. PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
W Poradni Protetyki Stomatologicznej Mazowieckiego Centrum Stomatologii proponujemy:

  • specjalistyczne konsultacje protetyczne i implantoprotetyczne
  • UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE STAŁE:

–         korony porcelanowe i cyrkonowe
–         mosty
–         wkłady koronowo – korzeniowe
–         licówki
–         inne typy uzupełnień stałych

  • IMPLANTOPROTETYKA – uzupełnienia protetyczne na implantach
  • UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE RUCHOME:

–        protezy acetalowe – nowość!
–        protezy szkieletowe
–        protezy akrylowe
–        protezy typu overdentures
–        szyny okluzyjne

  • wykonywanie uzupełnień protetycznych dla innych świadczeniodawców
http://www.dreamstime.com/-image26801912

Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd – estetykę. Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image17769770

Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym pacjentów w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i narządu żucia. Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest wybranie właściwego stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby. W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu)

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image25047721

Chirurgia stomatologiczna i periodontologia skupia się przede wszystkim na problemach związanych z różnego rodzaju schorzeniami tkanek miękkich i twardych w jamie ustnej. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne i periodontologiczne to: ekstrakcje (usunięcia)  zębów wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenie utraconej tkanki kostnej w wyniku m.in. paradontozy, poprzez jej odbudowę materiałami biokompatybilnymi. Wszystkie zabiegi chirurgiczne/periodontologiczne poprzedzone są wnikliwą diagnostyką i badaniami, a w sytuacjach koniecznych dodatkowymi konsultacjami u innych specjalistów. Dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, lekarze pomagają przygotować Pacjentów  do  przyszłego leczenia np. ortodontycznego i protetycznego.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne możemy również przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym i sedacji.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image21122749

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną. Przez całe życie zęby narażone są na szereg szkodliwych czynników, które prowadzą do zmian w strukturze, budowie i ilości naszego uzębienia. Dlatego też, po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu leczenie protetyczne staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.

czytaj dalej
ortodonta

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo (krzywo) ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz szeroko pojętą  profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Wybór natomiast metody leczenia uzależniony jest od wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.

  czytaj dalej
Dentist carefully looks jaw X-rays at computer monitor in dental clinic.

W każdej dziedzinie medycyny, w tym również i stomatologii, dla ustalenia właściwego procesu leczenia, ogromne znaczenie ma właściwa diagnoza. W tym celu niezbędne są, zlecane przez lekarzy, badania radiologiczne lub tomograficzne. Możliwość skorzystania z wyspecjalizowanej pracowni radiologicznej proponujemy zarówno naszym pacjentom jak również pacjentom innych gabinetów stomatologicznych.

czytaj dalej