ORTODONCJA

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo (krzywo) ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz szeroko pojętą  profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Wybór natomiast metody leczenia uzależniony jest od wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.
Skutecznie przeprowadzona terapia ortodontyczna znacząco zmieni wizerunek naszej twarzy, zredukuje wadę wymowy lub dolegliwości bólowe związane z dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, zmniejszając przy tym ryzyko występowania innych schorzeń w obrębie jamy ustnej np. próchnicy czy paradontozy.

Twarz jest Twoim wizerunkiem, a w dzisiejszych czasach wygląd, estetyka i piękny uśmiech
to satysfakcja z samego siebie, to powodzenie  w życiu zawodowym i prywatnym.

 

ORTODONCJA DLA DZIECI
Większość wszystkich wad zgryzu, wykształca się w ciągu pierwszych lat życia dziecka i ma charakter nabyty. Nieleczone wady zgryzu mogą przysporzyć naszemu dziecku wielu kłopotów. Do lekarza ortodonty trafiają dzieci po raz pierwszy najczęściej w wieku 6-12 lat, kierowane przez innego lekarza stomatologa, pediatrę, laryngologa czy logopedę. Leczenie ortodontyczne, prowadzone przez lekarza specjalistę – ortodontę, ma na celu przywrócić prawidłową relację pomiędzy szczęką górną i dolną czyli tzw. fizjologiczne zwarcie oraz właściwe uszeregowanie zębów w łukach zębowych.

czytaj dalej

Profilaktyka ortodontyczna
W Poradni Ortodoncji Mazowieckiego Centrum Stomatologii, stosowana jest szeroko pojęta profilaktyka ortodontyczna, skierowana do najmłodszych pacjentów, u których leczenie ortodontyczne, zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym, ma na celu przede wszystkim monitorowanie i sterowanie prawidłowego rozwoju narządu żucia.
W trosce o zdrowy uśmiech Twojego dziecka stosujemy metody zapobiegawcze w przypadku występowania nieprawidłowego zgryzu oraz nawyków (ssanie palca, policzka, warg, obgryzanie ołówków, paznokci) lub nieprawidłowych funkcji (oddychanie przez usta, połykanie typu niemowlęcego, wady wymowy). Korygujemy je poprzez ćwiczenia, eliminację parafunkcji oraz leczenie prostymi aparatami ruchomymi.Aktywne leczenie ortodontyczne
Wiemy, jak zadbać o prosty uśmiech Twojego dziecka. Większość wad zgryzu można dziś skutecznie skorygować wykorzystując do tego celu aparaty ortodontyczne ruchome i stałe.Aparat ortodontyczny ruchomy
Okres wzrostu dziecka to idealny czas aby przeprowadzić skuteczne leczenie aparatem ruchomym wykonywanym indywidualnie dla każdego pacjenta. Rodzaj aparatu ruchomego, czas leczenia oraz jego skuteczność zależą od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz współpracy pacjenta z lekarzem. Leczenie aparatem ruchomym wymaga dużego zaangażowania i dyscypliny ze strony pacjenta. Ten typ aparatu pacjent z łatwością może obsługiwać samodzielnie. Aby doczekać się pozytywnych wyników leczenia, aparat musi być noszony stosownie do wskazań lekarza, przeważnie ok. 4 godzin w ciągu dnia i całą noc. Należy pamiętać, że nieprawidłowy rozwój narządu żucia spowodowany wadą zgryzu, może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów w wieku dorosłym !!!

ORTODONCJA DLA DOROSŁYCH
Szeroki zakres usług ortodontycznych proponowany przez naszych lekarzy specjalistów, skierowany jest również do starszej młodzieży i pacjentów dorosłych.

czytaj dalej

Stały aparat ortodontyczny
To rodzaj aparatu, który składa się z różnego rodzaju „zaczepów” (zamków i pierścieni) umocowanych za pomocą specjalnych klejów na powierzchni zębów. Zamki te stanowią umocowanie dla drutów (łuków) o różnej sprężystości, które są głównym źródłem siły działającej na zęby przez 24 godziny na dobę przez cały okres leczenia. Dzięki temu, osiągnąć można bardzo precyzyjne ustawienie zębów w łuku i wyrównać symetrię twarzy. W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta polecane są różne rodzaje zamków ortodontycznych: metalowe – precyzyjne, tańsze, dające możliwość urozmaicania wizerunku poprzez użycie kolorowych gumek utrzymujących łuk; estetyczne (kompozytowe, ceramiczne) – mniej widoczne, o kolorze zbliżonym do naturalnego koloru zęba.
PORADNIA ORTODONCJI
W Poradni Ortodoncji Mazowieckiego Centrum Stomatologii proponujemy:

 • konsultacje ortodontyczne
 • diagnozowanie i leczenie wad zgryzu
 • leczenie ortodontyczne dzieci
 • leczenie ortodontyczne dorosłych
 • aparaty ortodontyczne stałe – kosmetyczne, metalowe
 • aparaty ortodontyczne ruchome
 • profilaktyka ortodontyczna
 • diagnostyka i terapia logopedyczna

GABINET LOGOPEDYCZNY
W Gabinecie Logopedycznym Mazowieckiego Centrum Stomatologii proponujemy:

 • diagnostykę i terapię logopedyczną
 • terapię dysfunkcji języka
 • terapię dysfunkcji połykowej
 • leczenie wad wymowy

 

http://www.dreamstime.com/-image26801912

Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd – estetykę. Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image17769770

Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym pacjentów w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i narządu żucia. Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest wybranie właściwego stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby. W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu)

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image25047721

Chirurgia stomatologiczna i periodontologia skupia się przede wszystkim na problemach związanych z różnego rodzaju schorzeniami tkanek miękkich i twardych w jamie ustnej. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne i periodontologiczne to: ekstrakcje (usunięcia)  zębów wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenie utraconej tkanki kostnej w wyniku m.in. paradontozy, poprzez jej odbudowę materiałami biokompatybilnymi. Wszystkie zabiegi chirurgiczne/periodontologiczne poprzedzone są wnikliwą diagnostyką i badaniami, a w sytuacjach koniecznych dodatkowymi konsultacjami u innych specjalistów. Dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, lekarze pomagają przygotować Pacjentów  do  przyszłego leczenia np. ortodontycznego i protetycznego.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne możemy również przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym i sedacji.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image21122749

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną. Przez całe życie zęby narażone są na szereg szkodliwych czynników, które prowadzą do zmian w strukturze, budowie i ilości naszego uzębienia. Dlatego też, po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu leczenie protetyczne staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.

czytaj dalej
ortodonta

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo (krzywo) ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz szeroko pojętą  profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Wybór natomiast metody leczenia uzależniony jest od wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.

  czytaj dalej
Dentist carefully looks jaw X-rays at computer monitor in dental clinic.

W każdej dziedzinie medycyny, w tym również i stomatologii, dla ustalenia właściwego procesu leczenia, ogromne znaczenie ma właściwa diagnoza. W tym celu niezbędne są, zlecane przez lekarzy, badania radiologiczne lub tomograficzne. Możliwość skorzystania z wyspecjalizowanej pracowni radiologicznej proponujemy zarówno naszym pacjentom jak również pacjentom innych gabinetów stomatologicznych.

czytaj dalej