O nas

Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o. to wyjątkowa placówka w skali całego Województwa Mazowieckiego, od wielu lat uznana i ceniona zarówno przez Pacjentów jak i przez lekarzy stomatologów. Od ponad 20 lat pomimo zmian nazw i form prawnych, w naszej Placówce nieprzerwanie udzielane są świadczenia zdrowotne z zakresu stomatologii, zarówno w ramach świadczeń odpłatnych jak i świadczeń gwarantowanych – bezpłatnych, refundowanych przez NFZ. Historia Mazowieckiego Centrum Stomatologii sięga lat siedemdziesiątych, kiedy to powstała Stołeczna Przychodnia Stomatologiczna, której poradnie rozmieszczone były w kilku miejscach w Warszawie. Pod koniec lat osiemdziesiątych wszystkie poradnie zostały przeniesione do jednego budynku przy ulicy Nowy Zjazd 1. Od 1998 roku Stołeczna Przychodnia Stomatologiczna stała się wojewódzką samorządową jednostką organizacyjną Województwa Mazowieckiego pod nazwą Wojewódzkie Centrum Stomatologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W tej formie prawnej Centrum świadczyło usługi medyczne do końca lutego 2011r. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100 % udziałem Samorządu Województwa Mazowieckiego, działająca pod nazwą Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o., powstała w 2009r. i od 1 marca 2011r. kontynuuje udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Naszym atutem jest doświadczenie oraz wszechstronne i kompleksowe podejście do Pacjenta,
a wszystkie nasze usługi oferujemy w obrębie jednego budynku w samym centrum Warszawy.

Posiadamy 5 wyspecjalizowanych poradni, w których świadczone są usługi we wszystkich dziedzinach stomatologii. Doświadczeni lekarze specjaliści udzielają świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki stomatologicznej dorosłych i dzieci, endodoncji, profilaktyki chorób jamy ustnej, stomatologii estetycznej, świadczeń specjalistycznych z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii, implantologii, ortodoncji, protetyki stomatologicznej.

Zakres udzielanych świadczeń obejmuje również zabiegi chirurgiczne dla osób z chorobami ogólnoustrojowymi pod nadzorem lekarza internisty. Prowadzimy konsultacje specjalistyczne i pełną diagnostykę radiologiczną obejmującą zdjęcia RTG oraz tomografię komputerową. Zainwestowaliśmy w wysokiej jakości sprzęt medyczny dla podniesienia komfortu udzielanych  świadczeń i bezpieczeństwa pacjenta. Dlatego możemy zapewnić pacjentom profesjonalną i kompleksową opiekę stomatologiczną, spełniając przy tym standardy jakościowe i sanitarno – epidemiologiczne. Od kilku lat w budynku prowadzone są kompleksowe remonty i prace modernizacyjne służące jego unowocześnieniu i podniesieniu standardu obsługi.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne możemy również przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym i sedacji, pod czujnym okiem anestezjologa.

Mazowieckie Centrum Stomatologii specjalizuje się również w kształceniu specjalistycznym i podyplomowym lekarzy dentystów.

W 2006r. wdrożyliśmy i nadal utrzymujemy system zarządzania jakością, posiadamy certyfikat potwierdzający spełnianie surowych wymagań normy ISO PN – EN ISO 9001 – 2009. Obecny certyfikat Nr AC090 100/0038/1764/2012 jest ważny do 09 marca 2015 r.

 

http://www.dreamstime.com/-image26801912

Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd – estetykę. Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image17769770

Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym pacjentów w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i narządu żucia. Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest wybranie właściwego stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby. W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu)

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image25047721

Chirurgia stomatologiczna i periodontologia skupia się przede wszystkim na problemach związanych z różnego rodzaju schorzeniami tkanek miękkich i twardych w jamie ustnej. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne i periodontologiczne to: ekstrakcje (usunięcia)  zębów wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenie utraconej tkanki kostnej w wyniku m.in. paradontozy, poprzez jej odbudowę materiałami biokompatybilnymi. Wszystkie zabiegi chirurgiczne/periodontologiczne poprzedzone są wnikliwą diagnostyką i badaniami, a w sytuacjach koniecznych dodatkowymi konsultacjami u innych specjalistów. Dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, lekarze pomagają przygotować Pacjentów  do  przyszłego leczenia np. ortodontycznego i protetycznego.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne możemy również przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym i sedacji.

czytaj dalej
http://www.dreamstime.com/-image21122749

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną. Przez całe życie zęby narażone są na szereg szkodliwych czynników, które prowadzą do zmian w strukturze, budowie i ilości naszego uzębienia. Dlatego też, po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu leczenie protetyczne staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.

czytaj dalej
ortodonta

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo (krzywo) ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz szeroko pojętą  profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Wybór natomiast metody leczenia uzależniony jest od wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.

  czytaj dalej
Dentist carefully looks jaw X-rays at computer monitor in dental clinic.

W każdej dziedzinie medycyny, w tym również i stomatologii, dla ustalenia właściwego procesu leczenia, ogromne znaczenie ma właściwa diagnoza. W tym celu niezbędne są, zlecane przez lekarzy, badania radiologiczne lub tomograficzne. Możliwość skorzystania z wyspecjalizowanej pracowni radiologicznej proponujemy zarówno naszym pacjentom jak również pacjentom innych gabinetów stomatologicznych.

czytaj dalej